Warsztaty Gimnastyki Sportowej i Akrobatyki

Podsumowanie Pierwszych Warsztatów Gimnastyki Sportowej i Akrobatyki

Przede wszystkim zaczniemy od tego, że organizacja tych warsztatów była dla nas zupełnie nowym doświadczeniem, ale chodziła nam po głowie od tak długiego czasu, że po prostu musiały się odbyć! Zarówno akrobatyka jak i gimnastyka sportowa postrzegane są przez wiele osób jako coś zupełnie nieosiągalnego. Z jednej strony to prawda, bo jest to dyscyplina bardzo wymagająca i pracochłonna, ale znamy również wielu ludzi którzy na co dzień amatorsko, z ogromnej pasji uprawiają różne dyscypliny sportu i gdy tylko załapią bakcyla całkowicie się temu oddają! Tacy zresztą jesteśmy też My!

Od samego początku warsztatów panowała dyscyplina i pełne skupienie.

Nasza pierwsza edycja warsztatów była w pewnym sensie wprowadzeniem do tego fascynującego świata - znalazły się w nim zarówno elementy rozgrzewki, wzmacniania, gimnastyczne jak i akrobatyczne. I wszystko przebiegło zgodnie z planem będącym wprowadzeniem do kolejnych edycji, które w sposób już bardziej szczegółowy będą przybliżać uczestnikom kolejne tematy.

Poziom przygotownia gimnastycznego uczestników niejednokrotnie bardzo pozytywnie zaskakiwał trenerów

To coś o czym można mówić godzinami, szczególnie gdy rozmawia się o tym z prawdziwymi zawodowcami, osobami które posiadają osiągnięcia na szczeblu światowym, którzy trenują czołówkę kadry juniorskiej i niejednokrotnie zjadali już na tym swoje zęby... Tak się właśnie zaszczepia się w ludziach pasje i uruchamia się w nich tryb spełniania marzeń!

Gabloty uginające się pod ciężarem licznych pucharów i odznaczeń mówią same za siebie - to kolebka mistrzów!

Warsztaty organizowaliśmy z myślą o wszystkich - zarówno tych bardziej zaawansowanych jak i początkujących. Ostatecznie odbiorcami warsztatów stali się zarówno instruktorzy innych dyscyplin sportu np. trenerzy personali, trenerzy pole dance, fitness, wuefiści itp jak i osoby aktywnie uprawiający sport, jednak nie mający nigdy wcześniej kontaktu z akrobatyką. Oczekiwania uczestników były w związku z tym też różne - jedni chcieli stawić swoje pierwsze kroki w nowej dyscyplinie i wzbogacić swoją dotychczasową wiedzę, inni przypomnieć sobie stare dobre czasu, a jeszcze inni - po prostu przełamać w pierwsze lody, bo gdzie indziej mogliby się poczuć bardziej bezpiecznie.

Pierwsze podejścia zawsze były najtrudniejsze, wymagały największego skupienia i uwagi, do każdego kolejnego powtórzenia ustawiały się już dzikie kolejki rozentuzjowanych ludzi!

Jak się później okazało strach ma zawsze duże oczy i ten paniczny lęk był zupełnie niepotrzebny! Ogromnie ucieszyła nas przede wszystkim otwartość uczestników, ich dyscyplina i pełne skupienie na wykonywanych ćwiczeniach. Poziom trudności wykonywanych ćwiczeń każdorazowo stopniowany był w zależności od umiejętości uczestników.

Chwila strachu i...ciach! Prościzna...!!!! :))))

Przez całe warsztaty nikt nie odpuścił, nikt nie stwierdził że coś jest za trudne lub nie da się tego zrobić!

Nieocenione wskazówki trenerów czasem potrafią zmienić wszystko!

Na szczególną uwagę uczestników zasługiwali nasi zawodnicy pokazowi Borys, Małgosia i Zuzia. Wszystko przychodziło im z taką łatwością.. Ich umiejętności wzbudziły przede wszystkim ogromny podziw i szacunek do pracy którą wykonali aby osiągnąć ten poziom! Szacun dzieciaki!!!!!

Niejednokrotnie tłumy popadały w konsternację "czy w naszym wieku jest to jeszcze możliwe..?"

Nie chcąc pominąć tu najważniejszych osób bez których te warsztaty by się nie odbyły - mamy tu na myśli Panią Joannę Skowrońską oraz Grażynę Nowak - chcieliśmy im ogromnie podziękować!!! Mimo iż chodzą plotki iż są bardzo wymagające ;) były dla nas niesamowicie wyrozumiałe i cierpliwe. Wpatrzeni i uważnie wsłuchani w to co mówią i pokazują człowiek mógł się momentami poczuć jak małe dziecko, które dopiero uczy się chodzić.

Ani razy podczas warsztatów nie padło hasło "ja tego nie potrafię", "ja tego nie zrobię" !
Lęk przed niewykonalnym w takich warunkach był całkowicie nieuzasadniony.

Podsumowując, minione warsztaty zaliczamy zdecydowanie do tych niesamowicie udanych, po których czuje się ogromny niedosyt!! Wiele uśmiechniętych twarzy, różnych emocji i nowych doświadczeń.

Niesamowita atmosfera i wielu otwartych ludzi.

Wiadomości które otrzymujemy od uczestników warsztatów zdają się to zresztą potwierdzać - zobaczcie sami:

Piotr Miczajka: Mialem okazje brać dzisiaj udział w warsztatach z gimnastyki i akrobatyki w Zabrzu jako uczestnik juz nie pamiętam kiedy tak sobie potrenowałem pod okiem wykwalifikowanych trenerów i naprawdę super atmosfera i wysoki poziom uczestników warsztatów wielki szacunek dla organizatorów pozdrawiam

Początki bywają trudne, ale każde kolejne powtórzenie jest już dużo prostsze.

Sandra Pieter: Ogromne dzięki dla S.A.S za pomysł i zorganizowanie tego eventu! Dla mnie było to wydarzenie z serii "spełniamy marzenia” ;) Nigdy nie miałam okazji "dotknąć" tych rzeczy, a zawsze jakoś mnie to interesowało. I nie sądziłam że kiedykolwiek będę miała możliwość tego spróbować. Radochę miałam nieziemską

Kaja Zakrzewska: Ważenia pozytywne :) odczucia dobre :D a tak serio.. warsztaty mi sie podobały, pomimo że nigdy nie miałam do czynienia z akrobatyką, poziom i zaangażowanie trenerek sprawiły że zajęcia były przystępne dla każdego. Ćwiczenia odpowiednio dobrane aby każdy mógł spróbować swoich sił w każdym wyzwaniu. Atmosfera przyjazna, można było liczyć na pomoc nie tylko trenerek ale także innych osób biorących udział w warsztatach.

Maciej Łata: Akrobatykę zacząłem trenować z myślą o poprawieniu siły i mobilności w brazylijskim jiu jitsu. Na warsztatach dowiedziałem się jak poprawnie wykonywać podstawowe ćwiczenia budujące siłę. Z elementów akrobatycznych pomocne okazały się porady odnośnie salta machowego. Na następnych warsztatach tez się pojawie o ile beda wolne miejsca

Mamy nadzieję że czas pomiędzy minionymi a kolejnymi warsztatami wykorzystacie na wzmacnianie i praktykę tego czego się nauczyliście!

My natomiast obiecujemy, że o sobie nie damy zapomnieć i wkrótce uderzymy z zajawką kolejnego wydarzenia. Szykujcie się na mikołajkową edycję akrobatyczną!

Wróć