Jak wygląda nasz Kurs Trenera Personalnego?

Zapewne często zastanawiasz się, co wchodzi w skład przedstawianych Ci kursów, a w odpowiedzi dostajesz krótki, lakoniczny i nic niewnoszący suchy tekst. Tutaj jest inaczej. Nadchodzimy z rzetelną odpowiedzią na to nurtujące Cię pytanie. Poniżej przedstawimy Ci krótki, ale treściwy opis tego, co możesz się na nim spodziewać. Odbywa się on w naszym Centrum Edukacji Sportowej, zwanej przez jej bywalców S.A.S, skrót ten wywodzi się z języka angielskiego, The Story of Athletes Society, co znaczy nic więcej, jak historia społeczeństwa atletów, czyli naszych podopiecznych, kursantów jak i nas samych.  Pragniemy również przybliżyć wam specjalności naszego zespół i pokazać ścieżkę rozwoju, a zarazem to, co Cię czeka w najbliższych tygodniach. Wszystko to po to, byś równie mocno jak my, nie mógł się doczekać rozpoczęcia kursu, jak również każdego kolejnego zjazdu.

Prowadzeniem szkoleń zajmujemy się od wielu lat – dotychczas nasi szkoleniowcy prowadzili je pod brand’ami innych znanych marek. Nabyte tam doświadczenie pomogło nam w ukształtowaniu zdobywanej przez wiele lat wiedzy, wyeliminowaniu najmniej sprawdzających się elementy i wypracowaniu najskuteczniejszych wzorców przekazywania wiedzy. Poprzez skupienie się przede wszystkim na wiedzy praktycznej oraz poszerzaniu spojrzenia naszych kursantów na to czym jest sport, stworzyliśmy autorski program szkoleń, który dynamicznie zmienia się i dostosowuje do każdej grupy, która za każdym razem składa się z innych osób – praktyków i laików, zawodowych sportowców, jak również osób stawiających dopiero swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie.

Każdy z prowadzących opracował autorskie materiały dydaktyczne, które po zakończeniu każdego panelu będziesz otrzymywać bezpośrednio na swoją skrzynkę elektroniczną. Dodatkowym atutem jest to, że gdy tylko materiały ulegną „aktualizacji”, to niezwłocznie zostaną one do Ciebie przesłane drogą elektroniczną wraz z obszernym opisem dotyczącym wprowadzonych zmian. Naszym celem jest mobilizowanie Cię do ciągłego rozwoju i samodoskonalenia. Mamy nadzieje, że pokochasz sport tak jak my i staniesz się częścią naszej historii.

Szkolenia pod własna marką S.A.S. prowadzimy od roku 2016 i z miesiąca na miesiąc trafiają one do coraz szerszego grona odbiorców, pragnących się rozwijać i uczyć nowych rzeczy. Nim wprowadziliśmy ten nowatorski system nauczania w życie, to w pierwszej kolejności rozłożyliśmy go na czynniki pierwsze i przetestowaliśmy go na grupie doświadczonych sportowców. Dzięki temu doświadczeniu oraz sprzężeniu zwrotnemu stworzyliśmy gotowy produkt, który otrzymasz od nas podczas kursu.

Pragniemy, aby oferowane przez nas kursy i szkolenia, poprzez zdobycie niezbędnej wiedzy praktycznej, stały się kompleksowym narzędziem umożliwiającym zdobycie wyznaczonego celu. Niezależnie od tego na jakim poziomie jesteś, mamy nadzieję, że przejrzystość i jasności informacji, które Ci przekażemy pozwoli Ci poczynić niezbędne postępy.

Poniżej przedstawiamy tematyczny zakres głównych części szkolenia dla trenerów personalnych:

 

Część I – IV
Trener Personalny w naszej opinii MUSI znać anatomię ludzkiego ciała oraz to w jaki sposób współpracują ze sobą podczas wykonywania ruchu. Dlatego też zanim przejdziemy do praktyki, czeka Was duża dawka wiedzy z zakresu anatomii. Bardzo ułatwi to naszą komunikację oraz pomoże podczas przyswajania trudniejszych zagadnień podczas dalszych etapach waszej edukacji. Materiały są przygotowane w taki sposób, że zarówno osoby, które pierwszy raz będą zastanawiać się, gdzie leżą poszczególne struktury, jak i te, dla których anatomia jest już znana, będą poszerzały swoją wiedzę. Wszystkie wymienione wyżej zjazdy prowadzić będzie fizjoterapeuta Krzysztof Urbaniak.

Część I : Anatomia Prawidłowa Krzysiek
Omówiona zostanie budowa struktur układu ruchu, zarówno na poziomie komórkowym, jak i całościowym, jako narządy. Poznacie rozmieszczenie kości i mięśni naszego organizmu oraz dowiecie się, dlaczego podczas intensywnego treningu “odcina nam paliwo”.

Część II :  Anatomia FunkcjonalnaKrzysiek
To przełożenie zdobytej wiedzy na analizę prawidłowej funkcji naszego organizmu, czyli omówione zostaną możliwe ruchy we wszystkich stawach. Tego dnia rozpoczniemy też część praktyczną, w której wykorzystamy poznaną biomechanikę naszego ciała w treningu.

Część III – Korekcja Wad PostawyKrzysiek
Rozpoczyna się wykładem na temat występujących wad postawy u człowieka. Podczas części praktycznej dowiecie się w jaki sposób korygować je na treningach, które będziecie w przyszłości prowadzić.

Część IV Podstawy Kinesio-Tapingu – Poprawa “Mobilności”Krzysiek
Rozpoczyna się od przekazania wiedzy na temat zastosowania „tejpów” przez Trenerów Personalnych, po czym będziecie uczyć się przyklejania plastrów na partnerach z kursu. Następnie dużo uwagi zostanie poświęcone zakresom ruchomości naszego ciała i skutecznym sposobom jej poprawy.

 

Część V-VIII
Mając już solidny fundament oraz wstępne zrozumienie w jaki sposób działa nasz układ ruchu możemy przejść do wykorzystywanie tego w praktyce poprzez zrozumienie jak dane ćwiczenia przekładają się na prace mięśni. 

Część V : Nauka wykonywania poprawnie Technicznie Ćwiczeń . – Przemek 
Trzydniowy blok zajęć
praktycznych, mających na celu zbudowanie podstawowej bazy ćwiczeń którą w przyszłości będziesz się posługiwał. Tu właśnie ukryty jest rdzeń naszego systemu nauczania. Znajdziesz w nim całą niezbędną wiedzę o poprawności technik wykonywanych ćwiczeń z wykorzystaniem wolnych ciężarów, ciężaru własnego ciała oraz innych mniej popularnych technik. Dzięki tej wiedzy będziesz miał możliwość przekłucia wiedzy teoretycznej na czysto praktyczną.

Część VI : Organizowanie procesu treningowego. – Łukasz
Kursant, dzięki tym zajęciom posiądzie wiedzę związaną z procesem periodyzacji.  Dowie się jak ważnym aspektem w prawidłowym planowaniu treningu jest określenie celu, a także wyliczenie czasu jaki jest potrzebny do jego realizacji. W czasie trwania kursu nauczy się podziału okresów czasowych, podziału cykli oraz czasookresów przekładających się na jego trening. Omówiona zostanie również jednostka treningowa w planowaniu tygodniowym wraz z jej prawidłową budową oraz obciążeniami jakie powinny występować w danym okresie treningu. Każdy z kursantów będzie mógł się zastanowić „na czym trzeba się skupić, aby ułożyć dobry plan?” W drugiej części zajęć kursant posiądzie wiedzę związaną z budową konspektów oraz sensem dlaczego warto je sporządzać do przeprowadzanych treningów indywidualnych i grupowych.  W trakcie zajęć każdy stworzy własny konspekt i przedstawi go grupie.

Część VII : Metody doskonalenia zdolności kondycyjnych – Łukasz
„Szaleństwem jest robienie w kółko tej samej rzeczy i oczekiwanie różnych rezultatów” w ten sposób A. Einstein zdefiniował szaleństwo. Niestety ponad połowa ludzi ćwiczących na siłowni nie trenuje poprawnie, realizując wciąż te same założenia oczekują różnych wyników. W tej części kursu dowiesz się jak zbudować kompletny plan treningowy ukierunkowany na budowanie siły, wytrzymałości i szybkości. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące treningu na „masę” czy „rzeźbę”.

 

Część VIII-XI
Wiesz już całkiem dużo oraz wiesz jak układać poprawny, szyty na miarę plan treningowy. Przyszła pora na poszerzenie swojej wiedzy w bardziej skomplikowane, wielostawowe ćwiczenia, które nie tylko rozwijają kompleksowo całe ciało, ale też uczą jak nad nim panować w zakresie, który wcześniej wydawał się dla Ciebie niedostępny. Do dzieła. W tej sekcji poznasz specjalistyczne wiedzę, która z dumą będziesz stosować nie tylko w planach treningowych swoich podopiecznych, ale też Twoich.

Część VIII : Praktyczne podstawy trójboju siłowego (Powerlifting) – Bartosz
Tego dnia od metod rozgrzewkowych, podstaw odpowiednich ćwiczeń, ich alternatyw poprzez ich modyfikację i ćwiczenia wspomagające zostaną omówione zaawansowane metody układania treningów pod konkretny rodzaj rozwoju siły fizycznej. Cały dzień spędzisz na sali w śród stojaków, sztang i obciążenia. Lecz również nie zabraknie Kiji Technicznych, a wszystko to po to, aby od podstaw wpoić poprawną technikę oraz metodologię treningową. Krok po kroku przyswoimy odpowiednie wzorce motoryczne, co umożliwi nam udoskonalanie tych ćwiczeń, które od wieków były wyznacznikiem ludzkiej siły. Zrozumiecie jak ważna jest odpowiednia technika przy pracy z ciężarem. Przekonacie się jak ważny jest układ nerwowy oraz psychika, aby przekroczyć kolejne granice swoich własnych ograniczeń.

Część IX: Podnoszenie ciężarów (Olympic Weightlifting) – Damian
Zwany również dwubojem lub ciężką atletyką. Jest to obecnie dyscyplina, która dzięki ogólnym trendom w zawodach sportowych zdobywa z dnia na dzień coraz większą popularność. Nic dziwnego! Rwanie i Podrzuty to dowód na to, że surowa statyczna siła daje dużo, ale nie wszystko. Do pełni i przekraczania swoich własnych możliwości trzeba dodać tak naprawdę wszystkie aspekty sprawności fizycznej człowieka. Od mobilności, przez stabilność I dynamikę, aż do techniki i nie tylko! W tym dniu zrozumiecie jak bardzo ważna jest praca na najsłabszymi stronami swojego ciała, psychiki I “ducha”, aby móc osiągnąć coś co dla innych często może wydawać się niemożliwe. Właśnie tutaj dostaniecie “KNOW HOW” i pod czujnym okiem trenera przejdziecie przez próg przygody, zwany weightliftingi’em.

Część X : Trening funkcjonalny – Adam
 Jego Celem jest jak najlepsze przygotowanie motoryczne sportowców oraz przyszłych klientów w celu zminimalizowania czynników kontuzjogennych jakie czyhają niemal na każdym kroku. Dodatkowo wprowadzimy Cię w świat odważników kettlebells, nauczymy Cię poprawnej techniki oraz pokażemy ich funkcjonalność. Nie zabraknie też nieodłącznych elementów treningu funkcjonalnego jakimi są thera band, fit ball czy trx.

Część XI : Dietetyka i Suplementacja – Karol 
Organizm ludzki zawsze będzie dążył do homeostazy, nie da się tego jednak osiągnąć bez odpowiedniego żywienia. Z pewnością spotkałeś się z stwierdzeniem, że  80% diety + 20% treningu = 100% sukcesu. Podczas tego modułu zdobędziesz wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem w utracie zbędnych kilogramów, zdobycia masy mięśniowej i ogólnej poprawie zdrowia.  Integralną częścią diety jest również odpowiednia suplementacja, która jest niezbędna w utrzymaniu dobrej kondycji zdrowotnej.  Na naszym Kursie blok z dietetyki jest 2 dniowy. Pierwszego dnia postaramy się byście zrozumieli wszystkie podstawowe zagadnienia a drugiego dnia otrzymacie specjalnie przygotowane dla was karty i cały dzień poświęcimy na praktyczne podejście i wspólne budowanie planów żywieniowych i posiłków.

Część XII : EGZAMIN. – Krzysiek i Przemek 
Drobnymi, stanowczymi krokami przyszła pora na zwieńczenie kursu, ostatni dzień, który tak naprawdę po tak ciekawych i pełnych wiedzy zajęciach jest czystą formalnością. Kursanci za nic nie boją się ciężkich pytań czy praktycznych przypadków z życia wziętych. Wszystko to dzięki wiedzy, która dała im pewność, że są do niego świetnie przygotowani. Ustępuje niepewność, a przychodzi pewność, że jednym zmartwieniem jest zaszczepiona ambicja i ciekawość, która każe konkurować uczestnikom między sobą o jak najlepszy wynik.

Egzamin składa się z dwóch części:

1) Część Teoretycznatest kilka przyjemnych lekkich pytań a następnie

2) Cześć Praktyczna – każdy losuje swój własny indywidualny zestaw ćwiczeń do pokazania.

 

Jeśli to czytasz to pragniemy przywitać Cię w gronie osób, które stawiają swój pierwszy mały krok w przygodzie która jest czymś więcej niż zawód trenera personalnego, to styl zdrowego i jakże pięknego życia.
Przeczytaj poniżej parę sekretów, które poznając w pełni wykorzystasz przeznaczając czas na naukę i wyciągniesz wszystko, co najlepszego z naszego kursu. Metod poznawczych jest kilka i w brew pozorom, każdy używa ich na co dzień, z mniejszym, bądź większym skutkiem. Najprostszą, najbardziej popularną jest przetwarzanie znaków z tradycyjnego lub „cyfrowego” papieru, czyli czytanie. Inne to słuchanie mowy artykułowanej, jeszcze inne to zwykła obserwacja itd. Oczywiście nikt nie zaprzeczy, że te metody są wartościowe. Jednak w obecnych czasach bardzo często nic nie wnoszą. Trudno w to uwierzyć, ale to wszystko za sprawą przeciążenia sieci neuronowej naszego mózgu bombardującymi ją milionami informacji. Kiedy jesteś na samym początku swojej przygody, jest to najlepszy sposób, aby zacząć. Jest to iskra, która przybiera różna formę: krótki i treściwy post,  filmik pełen szczegółów, czy bardziej tradycyjną, działającej na wyobraźnie książki. Tutaj trzeba oddzielić to wszystko grubą  kreską i wzdłuż niej napisać pytanie: „Czy ta Twoja pasja, od której w nocy nie możesz zasnąć. Czy cały ten wysiłek i serce, który w nią wkładasz to coś czysto teoretycznego ?” Odpowiedź nasuwa Ci się sama. Oczywiście, że tak nie jest! Nie dziwi więc nikogo z nas to, że nie chcesz siedzieć bezczynie w ławce, powtarzając te wszystkie zachowania ze szkoły oraz, że na widok kolejnego slajdu oraz wykładowcy, który tak na prawdę tylko je czyta, masz ochotę zagrać w brutalną wersję rosyjskiej ruletki. To są też nasze osobiste odczucia i przykre doświadczenia, które doprowadziły nas do tego miejsca, czyli do kursu, który przygotowaliśmy specjalnie dla was, naszych przeszłych kursantów. Budowaliśmy nasze doświadczenia latami i opracowaliśmy tą wiedzę w przystępnej i treściwej formie, abyście nie przeżywali tego co my. Porównując ten kurs z innymi, można zauważyć często już na samym początku, że wiek prowadzących innych kursów jest niższa niż doświadczenie  naszych prowadzących. Nie wiem jak wam, ale nam to daje dużo do myślenia. Wracając do naszej rozmowy o teorii i praktyce. Naukowcy, nie tylko Amerykańscy, przeprowadzają doświadczenia, badania praktyczne, oraz próbują obalić swoje twierdzenia, tylko po to, aby je potwierdzić. Namawiamy Cię do tego samego drogi czytelniku. Zawsze wątp w to co Ci dają na tacy, zadaj temu kłam, aby móc świadomie myśleć i sprawdzić to w rzeczywistości. Nie ma znaczenia o jakiej dziedzinie mówimy: Czy jest to technika mobilizacyjna, pojedyncze ćwiczenie, nowy plan treningowy, czy dietetyczny, zawsze najpierw wpleć go w swoją rutynę i skrupulatnie przetestuj. Wyciągając wnioski zdobędziesz wiedzę, której już nie da się opisać w żadnej książce, zrozumienie. Pamiętaj jednak, że każdy z nas jest inny i nie wszystko na każdego działa tak samo. To co dla jednego może być bardzo skutecznym ćwiczeniem, dla kogoś nawet łudząco podobnego,  może być bardzo kontuzjogenne z powodów anatomicznych, bądź co częstsze, z powodu niepoprawnie przyswojonych wzorców ruchowych. Tej wiedzy, zwanej przez niektórych przeczuciem lub wyczuciem nie nauczysz się z żadnej książki, lecz przez empiryczne poznanie zdobytej wiedzy. Z biegiem miesięcy, czy nawet lat, skrupulatnie zdobywając kolejne cegiełki doświadczenia, będziesz mógł postawić mur. Solidny i potężny, który pozwoli Ci wyodrębnić tą dobrą wiedzę od tej mniej wskazanej. To zaś pozwoli Ci w pomocy innym podczas stawiania ich  pierwszych kroków. Dlatego każda treść jaką dla Ciebie przygotowaliśmy otrzymasz dopiero po zajęciach z danym prowadzącym. Ma to na celu utrwalenie zdobytej na zajęciach wiedzy oraz przypomnieniu, gdyż w wyniku jej dużej ilości coś mogło Ci umknąć.   Pragniemy aby nie były to tylko zapisane strony i żebyś nie czekał aż do końca kursu z pytaniami, gdyż dzięki nim możemy ulepszyć tworzone dla was Kursy i Szkolenia a najbardziej na świecie nie chcielibyśmy, aby nasz kurs trenera personalnego był jak te wyblakłe stare książki, przepełnione sztywną treścią i niezmienną wiedzą. A tym bardziej jak inne kursy na rynku. Chcemy abyś już od samego początku wdrażał zdobytą wiedzę, a tym samym stawał się lepszy z każdym kolejnym zjazdem, co umożliwi tylko jeszcze sprawniejsze korzystanie ze zdobytych informacji. To wszystko powoli ukształtuję się w jedną, spójną całość, co pozwoli Ci stać się profesjonalnym i budzącym wśród swoich klientów zaufanie trenerem personalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *